Новини Запоріжжя

Акцент — на інноваціях: в запорізькій бізнес-школі розпочали навчання автори 21 бізнес-проекту

9 березня розпочала свою роботу Investment Business School. Innovations — другий «сезон» запорізької бізнес-школи, заснованої в 2017 році. Цього року студентами IBS. Innovations стали автори 21 проекту, серед яких — стартапи в онлайн-торгівлі, кіберспорті, створенні мобільного програмного забезпечення, роздрібній торгівлі, а також розробки системи «розумного будинку» і «фітнес-дзеркала».

За 12 навчальних сесій студенти навчаться позиціонуванню продукту, вибору маркетингової стратегії, розробці бізнес-планів, створенню ефективної структури компанії тощо.

Серед тренерів Investment Business School. Innovations — відомі запорізькі бізнесмени: Олексій Пучков («Майстерня пончиків», «Урожай»), Артур Гатунок (Yabloki, Jobs Café), Анна Нечипуренко (журнал VIP-club), Микола Білий («Віконда-Запоріжжя»), Максим Ванат (готель «Інтурист»), Олександр Константинов («Епіцентр К»).

Навчання в бізнес-школі є безкоштовним. За словами засновника Investment Business School, генерального директора запорізької групи компаній Global Genesis Артура Гарсляна, це інвестиція групи компаній в бізнес-клімат нашого регіону: якісна освіта і нетворкінг створюють умови для відкриття та розвитку нових бізнесів, а ділова активність в свою чергу корисна всім бізнесменам і місту загалом.

Артур Гарслян

Під час урочистого відкриття IBS. Innovations Артур Гарслян зазначив, що з 30 бізнес-проектів, які брали участь в першій школі в 2017 році, сьогодні шість успішно працюють як повноцінний бізнес. Тобто завдяки IBS автори кожної п’ятої ідеї бізнесу скористалися можливостями для розвитку. «Таким чином, IBS — один з найуспішніших проектів в сфері навчання бізнесу в Запоріжжі, — зазначив Артур Гарслян. — В цьому році ми вирішили зробити акцент на інновації — кожен проект, що бере участь в бізнес-школі, повинен бути в чомусь інноваційним».

В урочистій частині святкового вечора з нагоди відкриття IBS. Innovations взяли участь представники партнерів бізнес-школи, відомі бізнесмени, представники міської громади. Всі вони відзначили важливість таких проектів для міста і бізнес-спільноти.

«Для українських міст-лідерів ділової активності: Києва, Одеси, Дніпра, Львова — характерна наявність багатьох можливостей для отримання бізнес-освіти, обміну досвідом, нетворкінгу. Ми легко можемо згадати великі заходи або освітні проекти в цих містах, — зазначила Надія Кузьмичова, керівник MLS group. — У Запоріжжі таких майданчиків практично немає. Натомість Investment Business School дає комплекс знань саме для бізнесмена, тут своїм досвідом діляться кращі з практиків, більш того — навчання є безкоштовним, а найкращі студенти ще й претендують на інвестиції від організаторів!».

Надія Кузьмичова

Наталя Мила, директор Департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради, зазначила, що міська влада підтримує інноваційні та інвестиційні бізнес-проекти. Зокрема мерія виступила і одним з партнерів IBS. Innovations. «Підприємці часто змушені вчитися на своїх помилках. Тому добре, коли з’являються такі можливості отримати цінні знання та перейняти досвід ще на старті власної справи», — сказала Наталя Мила.

Наталя Мила
Олександр Константинов

Олександр Константинов, депутат Запорізької міської ради та керівник запорізького гіпермаркету «Епіцентр К», буде одним з «мотиваційних спікерів» бізнес-школи. Він підкреслив, що з 2013 року Україна піднялася в рейтингу Світового банку Doing Business, який визначає рівень легкості ведення бізнесу, зі 137-го на 71-е місце. Однак тепер важливо вибрати правильний напрямок розвитку економіки для країни: «Ми повинні розуміти, що сировинна економіка не має таких перспектив, як інноваційна. А велика промисловість не генерує велику кількість нових робочих місць. Їх генерують малий бізнес та інноваційні підприємства». Олександр Константинов зазначив, що міська влада на даний момент має програму розвитку підприємництва, проте в цьому документі необхідно передбачити більше конкретних інструментів для підтримки підприємців-початківців. Депутат висловив надію, що Запоріжжя в найближчому майбутньому стане лідером не тільки в металургії, але в інноваційних галузях.

«Такі проекти потрібні нашому місту. Якщо раніше ми говорили, що в місті немає куди піти, немає чим зайнятися, то тепер ситуація кардинально змінюється, — каже Яна Гредінарова-Привалова, директор з розвитку школи „Ейдос“ та співзасновник спільноти Women’s network. — Якщо ми зараз говоримо про те, що запорізькі випускники, молоді запорожці повинні залишатися в своїй країні і мати тут перспективи, то саме ось такі проекти справді допомагають цьому».

Яна Гредінарова-Привалова
Роман Чепрасов

Першим тренером Investment Business School. Innovations став Роман Чепрасов, маркетинг-директор компанії Ukrnuts Group і маркетолог міжнародної консалтингової компанії Beweis. Роман — не тільки один з топ-маркетологів України, але ще і наш земляк: «Я вже 6 років живу в Києві, але з радістю беру участь як тренер вже в другій Investment Business School в рідному місті. У Запоріжжі — найбільш креативні і інноваційні бізнесмени в країні. Подивіться, як багато успішних підприємців родом із Запоріжжя. Я бажаю студентам бізнес-школи, щоб за навчальні сесії вони усвідомили свої бізнес-ідеї, зрозуміли, яку цінність несуть світові, чим можуть бути корисними рідному місту».

Ольга Годіна

Цікаво, що студенти IBS. Innovations будуть займатися не лише бізнес-«активностями», але і соціальними акціями. Таку співпрацю анонсувала Ольга Годіна, керівник благодійного фонду «Світ милосердя».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *